آيين نامه فروشگاه هاي مجازي و اينترنتي

قاسم گل گواهي در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني اتاق اصناف ايران درباره فعاليت فروشگاه هاي اينترنتي و مجازي در کشور گفت: در ماده ۸۷ قانون نظام صنفي به فعاليت فروشگاه هاي اينترنتي و مجازي اشاره شده و آيين نامه فعاليت فروشگاه هاي اينترنتي و مجازي نيز تدوين شده است.
وي افزود: هم اکنون آيين نامه اجرايي فعاليت فروشگاه هاي اينترنتي و مجازي در حال بازنگري است و در دستور کار هيات عالي نظارت قرار دارد.
معاون تشکل هاي صنفي مرکز امور اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت تصريح کرد: نحوه فعاليت فروشگاه هاي مجازي و اينترنتي، فرآيند و شرايط صدور مجوز و همچنين نظارت بر فعاليت اين فروشگاه هاي مجازي در آيين نامه ديده شده است.
وي با بيان اين که فعاليت فروشگاه هاي اينترنتي و مجازي در چارچوب قانون و مقررات تدوين شده است، افزود: آيين نامه فروشگاه هاي مجازي و اينترنتي به جهت ضرورت در مسير اصلاح قرار دارد و به نظر مي رسد که تا پايان امسال با انجام اصلاحات مورد نظر به تصويب هيات عالي نظارت برسد.
گل گواهي همچنين در واکنش به انتقاداتي مبني بر ازدياد فعاليت فروشگاه هاي مجازي و اينترنتي در کشور و عواقب احتمالي فعاليت اين فروشگاهها اظهار داشت: در کل دنيا، اين نوع نوين سازي در شبکه توزيع صورت مي گيرد ضمن آنکه در ارزيابي فعاليت فروشگاه هاي اينترنتي بايد اين نکته مورد توجه قرار گيرد که از کدام منظر مي خواهيم به بررسي فعاليت فروشگاه هاي مجازي بپردازيم؛ از ديدگاه يک واحد صنفي که فروشگاه هاي مجازي را به عنوان رقيب در بازار کار مي بينند يا از نگاه مردم و مصرف کنندگان.
وي در عين حال از ايجاد واحد مستقل فروشگاه هاي مجازي در مرکز امور اصناف و بازرگانان ايران خبر داد و تصريح کرد: بدون شک اگر بنا بود فعاليت فروشگاه هاي مجازي و اينترنتي مثبت و موثر نباشد، اين موضوع در متن قانون نمي آمد

منبع:اتاق اصناف ايران

لیست عناوین     بروز رسانی : 1400/02/03

اصلاح قانون مالیات برارزش افزوده::   تلاش های ده ساله مجموعه صنفی و صنعتی طلای استان اصفهان و بویژه انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا نقره جواهر و سنگهای قیمتی استان در راستای این امر

راه‌اندازی بازارچه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در اصفهان::   عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا و سنگ های قیمتی اصفهان گفت: به زودی بازارچه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با پیش بینی اشتغال ۲۵۰۰ نفر در اصفهان ایجاد خواهد شد.

::   فراخوان برگزاری اولین نمایشگاه گروهی طراحی طلا و جواهر استان اصفهان

خبر مهم ارزی/ فروش ارز خدماتی با ساز و کار جدید در ۱۱ بانک عامل::   ه گزارش خبرگزاری تسنیم، و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مهدی کسرایی پور اظهار داشت: در بخشنامه‌ها و بخش سوم مجموعه مقررات ارزی بانک مرکزی مصارف ارز خدماتی (غیربازرگانی) احصا شده که برخی از این مصارف بصورت نقد (اسکناس) و برخی بصورت حواله قابل پرداخت هستند.

تصويب و ابلاغ آيين نامه اجرايي فعاليت فروشگاه هاي مجازي::   قائم مقام مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصويب و ابلاغ آيين نامه اجرايي فعاليت فروشگاه هاي مجازي و شرکت هاي بازاريابي شبکه اي در آينده نزديک خبر داد.

آيين نامه فروشگاه هاي مجازي و اينترنتي::   معاون تشکل هاي صنفي مرکز امور اصناف و بازرگانان کشور خبر داد: آيين نامه فروشگاه هاي مجازي و اينترنتي تا پايان سال جاري عملياتي مي شود

رئيس فراکسيون اصناف مجلس: بسته حمايتي از صنوف توليدي هنوز عملياتي نشده است::   رئييس فراکسيون اصناف مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به وعده هاي داده شده براي در نظر گرفتن بسته حمايتي به واحدهاي توليدي صنوف تاکنون اقدام عملي صورت نگرفته است .

تلفن های تماس
03132120302
03132120303
03132120304
منتظر پیشنهادات و انتقادات شما هستیم
انجمن طلا و جواهر اصفهان
 
تلفن  پشتیبانی
03132120302
آدرس ایمیل :
anjomantalla@gmail.com
آدرس دفتر انجمن طلا و جواهر:
خیابان حکیم - مجتمع تجاری حکیم - ورودی دوم - طبقه دوم -واحد 352
w w w . I s f G o l d . c o m